top of page

NCGR'ın sertifika programı NCGR-PAA tarafından yürütülmektedir. NCGR-PAA Sertifika sınavlarını vermek ve sertifika alan astrologları tanıtmak amacıyla, NCGR'ın bir yan kuruluşu olarak kurulmuştur. Yukarıdaki resme tıklayarak NCGR-PAA'nın sitesine ulaşabilir ve Çalışma Rehberini (İngilizce) satın alabilirsiniz. Çalışma Reherinin Türkçesi sınava kayıt yaptırıldığında gönderilir.

 

"İstanbul'da NCGR-PAA Sertifika Sınavları her yıl Ekim ayının son Pazar günü verilir,

ihtiyaca göre farklı tarih de saptanabilir.

Sınava astroloji bilgisine güvenen herkes katılabilir."

SERTİFİKA PROGRAMI

 

NCGR-PAA sertifika programı hem öğrenciler hem de öğretmenler için astrolojinin standartlarını yükseltmek amacıyla astrolojik çalışmalara bir iskelet teşkil edecek şekilde tasarlanmıştır. Dört yıllık bir üniversite eğitimininde kullanılabilecek bir programdır. NCGR-PAA sertifika programı astroloji eğitimi değildir. Eğitim fırsatları konferanslar, ülkenizdeki veya eyaletinizdeki chapter'lar ya da okullar kanalıyla sunulmaktadır. 

 

NCGR-PAA Sertifika sınavları NCGR-Türkiye bölümü tarafından her yıl Mayıs ayının son Pazar günü İstanbul'da verilir. Bu sınavları bulunduğunuz yerden posta ile almak imkanı yoktur, gözetmen eşliğinde İstanbul'da alınması zorunludur.

 

NCGR-PAA Sertifika progamı dört seviyeye bölünmüştür. İlk üç seviyede gözetmenler eşliğinde sınava girilmesi zorunludur. III. seviyenin bir bölümü ve IV. seviyenin tümü evde hazırlanması gereken araştırmalar ve raporlardan oluşmaktadır.

 

Çalışma rehberi her seviyede hazırlanılması gereken konuları anlatmaktadır. Astronomi dört seviyede de içerilmekte, seviye arttıkça daha detaylanmaktadır. Danışmanlık alanındaki etik kurallar program boyunca vurgulanmaktadır. Öğrenciler danışmanlık becerilerinde ve ilgili oldukları diğer konularda ilave çalışmalarda bulunmaları için teşvik edilmektedirler. Bu alanlar şöyle sıralanabilir: Danışmanlık, teknik araştırmalar, genel çalışmalar ve eğitim. Bunların hepsi kendine özgü koşullara sahiptir.

 

V. seviyede bu dört ana başlıktan herhangi birinin koşullarını yerine getiren ve NCGR'ın etik kurallarına uymayı kabul eden öğrenciler isimlerinin önüne C.A. NCGR-PAA (NCGR-PAA Sertifikalı Astrolog) ünvanını koyabilirler. Dört seviyeyi de tamamlamayanlar sertifikalı astrolog kabul edilmezler. III. seviyeyi başarıyla tamamlayanlar kredilerinin sayılması için Kepler Kolejine başvurabilirler. Kabul edilme koşulları lise veya üniversite mezunu olmanıza göre değişiyor. 

 

Diğer astroloji okullarından sertifika almış olan kişiler NCGR-PAA sertifika programına devam etmek isterdikleri takdirde bu isteklerini bize bildirirlerse özel koşulları NCGR-PAA merkez tarafından değerlendirilerek onlara cevap verilecektir. Örneğin diyelim ki bir okuldan sertifika aldınız, ancak sizin sertifika programınız progresyonları, deklinasyonları ve bunların hesaplanmasını içermiyor, o zaman büyük olasılıkla NCGR-PAA'ın ikinci seviyesinden başlıyacaksınız.

 

Ayrıca hiçbir okulun sertifikası, bu okulun eğitimi daha kapsamlı olsa bile, NCGR-PAA IV. seviyenin yerine geçemez. NCGR'dan astrolog olduğunuza dair sertifika alabilmek için mutlaka IV. seviyeyi orada ve gözetmen eşliğinde  tamamlamak zorundasınız.

 

KISACA SEVİYE İÇERİKLERİ

 

I. Seviye

Geri Giden Gezegenler

Harita Hesaplaması

Açılar

Açı Oluşumları

Mars Edmund Jones'un Harita Modelleri

Düğümler & Kişisel Noktalar

Gezegenler Burçlarda & Evlerde

Değerlendirme

Tutulmalar

Soltist Noktaları

Astrolojinin Ahlaki Kuralları

 

II. Seviye

Büyük Daireler

Antiscia, Deklinasyonlar

Ev Sistemleri

ACD (Adjusted Calculation Date) Hesabı

Progres Ay ve hesabı

Progres Haritalar

Astroloji Tarihi

Gezegensel Döngüler ve Dünyasal Olaylar

Taşınma (Relocation) Haritaları

Ay Fazları

Orta-noktalar, Sabit Yıldızlar

Transitler ve Durağanlık

Solar Ark

Ingres Haritalar

Asteroidler ve Chiron

 

III. Seviye

Mundane (Dünyasal) Astroloji

Saat (Horary) & Seçim (Electional) Astrolojisi

Sinastri, Kompozit ve İlişki Haritaları

Güneş ve Ay Döngüleri

360 ve 90 derece Dial'lar

Hellenistik, Vedik, Çin ve Mezoamerikan Astroloji 

 

IV. Seviye

Danışmanlık Teknikleri

Rektifikasyon

Eğitim Metodolojisi

Araştırma Metodolojisi

Genel Çalışmalar

Astrolojinin Ahlaki Kuralları

 

SERTİFİKA SINAVLARI, KATILMA KOŞULLARI, ÜCRETLERİ

- Türkiye'de sertifika sınavları her yıl Ekim ayının son Pazar günü verilir. Detaylar bu web sitesinden zamanı geldiğinde duyurulacaktır.

- Sınava yeterli olduğunu düşünen herkes katılabilir.

 

Aşağıdaki ücretler NCGR-PAA merkezine ödenecek sınav ücretlerdir. Türkiye'den katılım bedelleri sınava kayıt yaptırıldığında ayrıca bildirilecektir.

 

 

 

 

bedel sinav.png
bottom of page